З чого почати, щоб стати крутим Front-End розробником?Радять сеніори

Фронтендер завжди може знайти проект, виходячи з наявних вмінь, але головною особливістю фронтенд-розробки і програмування в цілому є якраз постійне навчання, і поповнення багажу знань і скіллів. Фронтенд-розробник розуміє роботу препроцесорів GULP, LESS, SASS, GRUNT, працює з SVG-об’єктами, DOM, API, AJAX і CORS і так далі. Фронтенд девелопер високого рівня також вміє використовувати графічні редактори, працює з контролем версій Git, GitHub, CVS, з шаблонами різних CMS. Варто відзначити, що дуже важливо також і знання англійської мови на рівні випадаюче меню вільного спілкування з замовниками і читання документації. Ви можете брати участь у проектах у режимі стажування або пробувати свої сили на фрілансі, якщо поки що не готові подаватись на вакансію джуніор-фахівця. Не затягуйте, адже всі отримані знання швидко забуваються, якщо ми не використовуємо їх на практиці.

Frontend розробник – хто це

Оскільки технології постійно змінюються, вимоги до Junior Front End розробників також відтворюють цю динаміку. Щоб досягти такого результату в найкоротші терміни, необхідно мати високий ступінь дисциплінованості і виділяти на навчання (теорія + практика) 4 години щодня. Якщо робити невиправдано великі перерви, зменшувати час на заняття, займатися прокрастинацією і тому подібним, бажаний фініш ви можете побачити через рік-два, а то і зовсім покинете навчання. Їх наявність обов’язкова для будь-якого FrontEnd розробника, який шукає першу роботу в IT. У портфоліо має бути декілька сильних проєктів, у яких продемонстровані всі навички, якими володієте на момент пошуку вакансії. Резюме повинно бути складено грамотно — без помилок, води і надмірної кількості конструкцій-кліше.

Як влаштуватись junior frontend

JQuery – JS-бібліотека, яка спрощує написання та скорочує кількість коду, необхідну для взаємодії JavaScript та HTML. CSS (абревіатура cascading style sheets) – це мова стилів сторінки, яка формує логічно правильний зовнішній макет сайту або сторінки, робить його візуально красивою. Якщо говорити про курси, то навчання займає від 4 до 12 місяців в залежності від програми кожного навчального центру. Для Junior’a важливо адекватно реагувати на критику з боку колег. За hard skills потрібно підвищувати експертизу у перерахованих вище технологіях. Засвоєння інструментів, таких як Webpack або Gulp, може значно полегшити процес розробки, оптимізації та збірки вебпроєктів.

Досліджуємо ринок,аналізуємо трендита ділимося досвідом

Також важливо вміти працювати з системою контролю версій Git та хостингом GitHub, розбиратися в принципах роботи баз даних та мови запитів SQL, мати досвід роботи з графічними редакторами. Найчастіше кар’єра frontend-розробника починається з верстальника і тестувальника. В процесі роботи вивчається HTML + CSS, далі здобуваються знання JavaScript, бібліотек і фреймворків.

Як стати Junior Frontend розробником

Стресостійкість, критичне мислення та адаптивність допомагають впоратись з проблемами та швидко їх усунути. Кожен спеціаліст початківець робить помилки, але і досвідчені розробники не здатні їх уникнути. Не варто соромитись своєї необізнаності в чомусь, адже робота над помилками сприяє самовдосконаленню і професійному розвитку. Для адаптації сайту під сучасні вимоги претендент має бути в курсі останніх нововведень у світі IT. Продемонструйте роботодавцю зацікавленість сучасними технологіями.

  • До процесу створення вебпродуктів залучаються різні IT-фахівці, і кожен із них належить до “табору” front-end або back-end.
  • Логіка web-додатку розподілена між сервером і клієнтом, зберігання даних здійснюється переважно на сервері, обмін інформацією відбувається у мережі.
  • Дуже часто вирішення технічних проблем лягає на плечі веб-розробника.
  • Набагато важливіше те, як ти користуєшся інструментами, які знаєш.
  • Також корисно мати базове уявлення про роботу бекенду та принципи UI/UX дизайну.
  • Якщо ви замислювалися про те, хто такий фронтенд-розробник і як стати ним з нуля, читайте нашу статтю — у ній ми розповідаємо, що потрібно знати та робити, щоб опанувати цю професію.

Вивчити HTML та CSS можна самостійно — по книжках, на безплатних чи платних курсах. Головне — не просто отримати уявлення про мови, їх атрибути, принципи роботи та можливості, а відразу практикуватись, створюючи сайти. І процесі роботи важливіше розуміти структуру, а потрібний тег можна знайти за потреби в інтернеті.

Рекомендації майбутнім фронтенд-розробникам

Які навички потрібні для frontend розробника

Потрібно банально вчитися спілкуватися з колегами однією мовою, вчитися висловлювати м’яко критику. Ви повинні розуміти, як взаємодіяти з вебсерверами та іншими джерелами даних через API (Application Programming Interface). Розуміння процесу налагодження (debugging) допомагає знаходити та виправляти помилки в коді. Розуміння препроцесорів CSS, таких як Sass або Less, може спростити процес написання стилів. Знання HTML та CSS є обов’язковими для спеціалістів, що займаються веб-розробкою.

За допомогою нього frontend developer може регулювати кольори, шрифти, розташування елементів та анімації на сайті. Програмування ну дуже просте, а стати Front-End Developer’ом може будь-хто за дуже короткий час. Звісно, це не буде Senior за три місяці, як дехто обіцяє, але отримати базу в такі терміни реально. Насправді наша галузь специфічна тим, що людина, яка не просить про допомогу, не досягає результатів взагалі, тому що захлинається від кількості інформації. А ще це дає тривожні дзвіночки щодо того, що якщо людина перейде до якихось наступних рангів, вона не зможе бути достатньо самостійною. Так, є люди, які навчилися забивати цвяхи молотком, і вони намагаються розв’язати всі завдання за допомогою молотка.

Вони працюють, в основному, з точним аналізом і обчисленнями, де майже немає творчої, гуманітарної складової. При цьому, їм потрібно вміти обчислювати всі можливі наслідки операцій та розуміти причини помилок, що з’явилися на шляху клієнт-сервер-клієнт. Ну а останнім пунктом, мабуть, поставимо знайомства, котрі є таким собі чіт-кодом.

Які навички потрібні для frontend розробника

З метою створення затребуваного і доступного продукту (веб-додатки) фронтенд-розробнику необхідно взаємодіяти з іншими програмістами, дизайнерами, маркетологами, аналітиками та іншими фахівцями. Знання однієї мови вже добре, але різноманітність ніколи не завадить. Що більше технологій ви знаєте, то гнучкішим ви стаєте як фахівець. Ми розглянули в статті, хто такий веб розробник, і наскільки захоплива та перспективна галузь – веб-розробка, і які можливості вона пропонує. Адаптивний дизайн визначає, як веб-сайт виглядатиме і на різних пристроях та екранах. Це три ключові веб-технології, в яких фронтендеру-початківцю необхідно мати базові знання.

Якщо ви дивитеся в бік світу веб-технологій і ставите питання, що повинен знати Junior Frontend Developer, то ви на правильному шляху. Ця професія – можливість зробити свій внесок у створення унікальних і цікавих веб-додатків. Давайте розберемо, які навички та знання необхідні, щоб стати успішним Junior Frontend Developer.

Як фронтенд так і бекенд розробники часто стикаються в своїй роботі з версткою за допомогою HTML та CSS. Тому знання HTML та CSS це must have для front-end розробника. Робота спеціаліста – не просто верстка, а більш глобальні завдання. Грамотний frontend developer повинен розуміти, як працюють фреймворки JavaScript, CSS, як користуватися препроцесорами, розумітися на особливостях юніт-тестування, різних технологіях бекенда. А ось щоб просуватися далі, знадобиться як досвід роботи та портфоліо успішних проектів, так і софт-скіли, на які сьогодні наймачі роблять чи не більший акцент. Не варто лякатися усього переліку навичок і знань фронтендщика, адже не обов’язково на проекті будуть використовуватися вони всі, на різних проектах використовуються різні комбінації технологій.

Спочатку студент отримує знання, потім з їх використанням практично виробляється вміння. Багаторазово вирішуючи домашні завдання та працюючи з різними проектами, студент тренує свої навички. Як тільки ці навички використовуються для вирішення бізнес-орієнтованих завдань, з’являється компетенція. Дізнаєтесь, як додають імена класів для HTML-елементів, коли над проєктом працює ціла команда, і зміните назви класів відповідно методології БЕМ.

Управління часом, організація і здатність розставляти пріоритети завдань – це дуже важливий пункт, якщо ви хочете стати успішним розробником. Вам часто доручатимуть кілька завдань одночасно, вам потрібно буде контролювати строки та здачу проєкту, а це залежить не тільки від вас, а й від інших членів команди. Тому потрібно враховувати ці моменти, щоб вам проєкт був зданий рівно в потрібні терміни.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *